Ендокринологічне відділення

 

 Мукомела Людмила Іванівна – завідуюча ендокринологічним відділенням, лікар вищої категорії. Мукомела Людмила Іванівна – завідуюча ендокринологічним відділенням, лікар вищої категорії.

Аналіз роботи за 6 місяців 2019 року

Наказом по Хмельницькому облздороввідділу №1435 від 5.12.61 року в Хмельницькій обласній лікарні вперше в нашій області створюється ендокринологічне відділення.

На сьогоднішній день у відділенні розгорнуто 30 ліжок та щороку лікується більше1000 пацієнтів з такими захворюваннями як цукровий діабет, хвороби щитовидної залози, гінофізарно-гіпоталамічної області, наднирників, яйників, генетичними патологіями та порушеннями обміну речовин. При обстеженнях застосовується визначення рівня гормонів гіпофізу, щитовидної залози, наднирників, статевих залоз. Широко застосовується УЗД-діагностика. Застосовується комп'ютерна томографія, радіологічні дослідження, дослідження біопсійного пунційного матеріалу щитовидної залози. У ряді випадків застосовується ендоскопічна діагностика. В практичній діяльності лікарів ендокринологічного відділення широко застосовується, окрім загальноклінічних аналізів, обстеження на гліколізований гемоглобін, мікро альбумінурію, імунологічні та цитологічні дослідження.

Лікарі ендокринологічного відділення працюють в тісній співпраці з лікарями інших відділень, зокрема з детоксикологами, офтальмологами, нефрологами. судинними хірургами. Завдяки спільній роботі з ними вдається значно зменшити кількість та важкість ускладнень, а іноді і значно продовжити життя пацієнтам. Так. завдяки застосуванню апарату штучної нирки та перитоніального діалізу, життя 10 хворих цукровим діабетом, що перебували в термінальному стані з приводу хронічної ниркової недостатності, перевищує 5 років з моменту застосування цих процедур. Лікарями офтальмологічного відділення своєчасно діагностуються такі грізні ускладнення у хворих на цукровий діабет, як глаукома, неоваскуляризація та відшарування сітківки, масивні крововиливи. Такі пацієнти направляються ними для проведення лазерокоагуляції в офтальмологічні центри Одеси, Києва.

Лікарі відділення здійснюють до 22-25 виїздів на рік у районні центри та міста області для надання екстреної та консультативної допомоги населенню.

Щорічно 5-6 разів на рік на базі обласної лікарні проводяться теоретичні семінари-конференції із залученням кращих фахівців інших лікувальних закладів, провідних вчених країни та професорсько-викладацького складу вузів Києва, Вінниці, Харкова, Івано-Франківська, тощо.

Лікарі:
1. Мукомела Людмила Іванівна – завідуюча ендокринологічним відділенням, категорія вища.
2. Могильницька Лілія Анатоліїївна - обласний позаштатний ендокринолог ДОЗ ХОДА, доктор медичних наук.
3. Кобунько Валентина Миколаївна - клінічний ординатор, категорія вища.
4. Кутасевич Надія Михайлівна – клінічний ординатор, категорія вища.
5. Філик Майя Арсентіїївна - клінічний ординатор, категорія вища.
6. Кононенко Володимир Харитонович – клінічний ординатор, категорія перша.
7. Заярнюк Світлана Сергіївна - клінічний ординатор, категорія перша.
8. Вольська Тетяна Василівна - клінічний ординатор.

Телефон відділення: (0382) 65-82-67

Режим роботи відділення з ПН. по Птн. з 9.00 - 16.00. Консультативний прийом в диспансерно-поліклінічному відділенні ХОЛ фахівців відділення ендокринології з Пн.- Птн. З 9.00 - 15.00.

Відвідування хворих у відділенні родичами з 16.00-19.00.