Інсультний центр та реабілітація

 

Степанюк Людмила Володимирівна - Завідуюча інсультним центром .Степанюк Людмила Володимирівна - Завідуюча інсультним центром .

Завідуюча інсультним центром - Степанюк Людмила Володимирівна.

Категорія: вища.

З 2008 р – працювала лікарем-терапевтом приймального відділення.

З 2010 р – працювала на посаді лікаря-невропатолога у неврологічному відділенні Хмельницької обласної лікарні.

В 2010 р – здобула спеціалізацію “Неврологія”.

В 2020 р – переведена на посаду завідуючої інсультним центром та реабілітації КНП “ХОЛ” ХОР.“

Інсультний центр та реабілітація” функціонує з 2020 року та знаходиться у 7-му корпусі КНП “Хмельницької обласної лікарні”.

У Інсультному центрі надається невідкладна допомога при гострих станах хворим області, а також ряду сусідніх регіонів.

 

Інсультний центр та реабілітація надає допомогу хворим з такою патологією:

Гостре порушення мозкового кровообігу:

Ішемічний інсульт;

Геморагічний інсульт;

Субарахноїдальний крововилив;

Інсульт, не уточнений, як крововилив, чи інфаркт;

Негнійний тромбоз внутрішньочерепного венозного синуса,

транзиторні церебральні ішемічні стани.

Цереброваскулярна патологія.

Методики, які застосовуються у відділенні:

  • АКТ, МРТ головного мозку - це неінвазивний метод діагностики, який використовує потужне магнітне поле для вироблення високодеталізованих знімків головного мозку і оточуючих структур. Це метод діагностики захворювань центральної нервової системи, хребта, м’язів, суглобів та внутрішніх органів. МРТ може використовуватись для моніторингу та діагностування:

пухлина мозку;

крововилив в мозок (травми);

вроджені дефекти розвитку;

інфекції центральної нервової системи;

інсульти;

гідроцефалія (накопичення рідини в мозку);

гормональні порушення;

хронічні захворювання (наприклад розсіяний склероз);

проблеми з судинами (наприклад аневризми (локалізоване розширення кров'яних судин), артеріальні оклюзії (закупорки) і тромбоз вен).

Комп’ютерна томографія це діагностичне обстеження мозку, яке дозволяє виявити на ранніх стадіях запальні захворювання, а також відстежити мінімальні зміни в тканинах головного мозку.

  • ЕХО-ЕГ, ЕЕГ, РЕГ – це дослідження, які призначаються пацієнтам для дослідження головного мозку.

Ехоенцефалограма - це метод дослідження головного мозку, при якому вимірюється ширина III шлуночка мозку, зміщення серединних структур головного мозку (М-ЕХО).

Електроенцефалограма - це метод дослідження функціонального стану головного мозку шляхом реєстрації його біоелектричної активності. На голову людини одягається спеціальна шапочка з електродами-антенами, які з’єднані з приладом. Сигнали, що надходять з кори головного мозку, передаються на електроенцефалограф, який перетворює їх в графічне зображення (хвилі). Це обстеження показане людям, у яких спостерігаються судомні напади, безпричинні короткі посіпування в тілі, головний біль, періодичні запаморочення.

Реоенцефалограма - безпечний метод діагностики, не має протипоказань і може бути призначений пацієнту будь-якого віку. Показаннями є: епілептичні припадки, непритомність, черепно-мозкові травми, психічні розлади, енурез, ВСД, головний біль, артеріальна гіпертензія, мігрень, порушення мозкового кровообігу, струс головного мозку, травми голови, зниження зору.

Реоенцефалографія призначається для діагностики ураження судин головного мозку, контролю кровообігу в мозку після перенесених травм або операцій, для оцінки гіпертензії, для оцінки стану мозку (при ЧМТ, енцефалопатії, аденомі гіпофіза, після ішемії або інсульту) для діагностики ВСД і СВД.

  • Транскраніальна доплерографія дозволяє виявити захворювання сонних і хребетних артерій, у тому числі їх аномалії розвитку, використовується для оцінки адекватності кровообігу в судинах мозку.
  • Лабораторні стандартні обстеження

Лікувальні методики:

v Медикаментозна терапія згідно стандартів

v Мануальна терапія

v Корегування способу життя

v Психотерапія

v Лікувальна гімнастика

v Фізіотерапевтичні методи лікування, згідно стандартів

v Масаж

v Хірургічне втручання (в окремих випадках транскраніальна ангіографія).

Лікарі інсультного центру та реабілітації:

  1. Кравчук Вікторія Олександрівна – лікар-невролог, категорія перша.
  2. Гавловський Вадим Казимирович– лікар-невролог, категорія перша.
  3. Касяндрук Максим Олександрович – лікар з фізичної та реабілітаційної медицини.

“Інсультний центр та реабілітація” розгорнуто на 30 ліжок. У інсультному центрі розміщена реабілітаційна зала, в якій проводиться робота з пацієнтами з метою поліпшення та відновлення порушень структур та функцій організму, що виникли внаслідок різних хвороб та травм, оптимізацією фізичної та рухової активності. Вона оснащена шведською стінкою, східцями для відновлення навиків ходьби, вертикалізаторами, біговою доріжкою, тренажером для відновлення м’язів спини.

У розпорядженні лікаря-реабілітолога:

  • мануальна терапія (методики м’якої мануальної терапії дозволяють розблокувати суглоби хребта та кінцівок, розробити тригерні пункти, зняти надмірну напругу з м’язів; концепція малліган – спосіб при якому нормалізується біомеханіка руху, а кількаразові повторення закріплюють правильний стереотип руху).
  • механотерапія (лікування фізичними вправами за допомогою спеціальних апаратів).

У реабілітаційній залі використовуються таке обладнання:

Шведська стінка – багатофункціональний тренажер і призначений для опрацювання м’язів преса, рук, грудної клітини, спини.

Вертикалізатор - допоміжний пристрій, що дозволяє інвалідам та пацієнтам в період реабілітації після травми приймати вертикальне положення з метою профілактики негативних наслідків тривалого перебування сидячи і лежачи (легеневої та ниркової недостатності, пролежнів, остеопорозу, депресії). Призначається для активної реабілітації і пересування без допомоги інших допоміжних засобів хворих з травмами спинного мозку і шийного відділу, з ДЦП і різними неврологічними порушеннями, що викликають повний або частковий параліч верхніх і нижніх кінцівок. Застосовується хворим які мають: ураження спинного мозку, фізичні травми головного мозку, ДЦП, розщеплення хребта, м'язова дистрофія, розсіяний склероз, інсульт і т.д. Використання його в процесі реабілітації критично важливо, тому що рух (рухова терапія, кінезітерапія) - це терапевтичний засіб, який підвищує якість життя людини і значно покращує загальний стан. Також нормалізує м’язовий тонус, активно включає глибокі м’язи хребта та суглобів. Лікування складається із вправ та прийомів, заснованих на технології для кінезотерапії та реабілітації, що дозволяє виконувати потрібні дії у підвішеному стані.

 

Сходинки реабілітаційні – призначені для занять лікувальною фізкультурою, занять з відновлення навичок ходьби, вправ для розвитку рівноваги і навчанні ходьбі. Сприяють формуванню і відновленню навичок пересування. Дають суттєвий вплив на зміцнення глибоких м’язів.

 

Бігова доріжка (електрична) - це кардіотренажер, призначений для бігу та ходьби . Головною перевагою є плавний хід, який не вимагає зайвої напруги м'язів. Тримає м'язи в тонусі, зміцнює серцево-судинну, нервову і дихальну системи, підвищує витривалість.

 

Тренажер для спини - Цей тренажер рекомендований не тільки для прокачування та зміцнення м'язів спини, але також застосовується в реабілітаційній програмі, так як дозволяє зміцнити поперекову зону. За допомогою нього можна виконувати гіперекстензію яка є ефективною вправою для тренування м’язів спини (особливо поперекового відділу хребта), ніг та навіть м'язів преса.

 

Режим роботи відділення з Пн. по Пт. з 8.30-16.42. (7 корпус, 4 поверх).