Фізіотерапевтичне відділення

Фізіотерапевтичне відділення Хмельницької обласної лікарні включає кабінети електролікування, інгаляторій, спелеотерапія, бальнеотерапія, теплолікування, світлолікування, масажу та ЛФК. Завдяки такому ши­рокому поєднанню лікувальних факторів відділення спрямоване надавати відновлювальне лікування широкому профілю захворювань.

В відділенні надається фізіотерапевтична допомога широкому профілю захворювань. Проводиться лікування хворих з неврологічного, опікового, травматологічного, пульмонологічного, торакального, гематологічного, ендокринологічного, гастроентерологічного, ревматологічного, гінекологічного, стоматологічного, алергологічного, хірургічного, офтальмологічного, нейрохірургічного, нефрологічного, проктологічного, урологічного, судинного відділень.

Методи фізіотерапії широко використовуються в комплексі лікувальних заходів, які є важливими допоміжними, а нерідко й основними методами лікування. Особливо  роль фізіотерапії зростає при явищах алергії, непереносимості лікарських засобів, при проявах їх побічної дії.

Поява нових методів фізіотерапії, подальше їх вивчення і розробка дозволяє використовувати фізіотерапевтичне лікування на ранніх стадіях захворювання, а також в профілактичних цілях.

Виходячи з павільйонної структури обласної лікарні і максимального наближення фізіотерапевтичної допомоги хворим  кабінети відділення розміщені в різних корпусах лікарні.

Кабінети фізіотерапії обладнанні необхідною апаратурою і можуть надавати різні види фізіотерапевтичних процедур:

-                         гальванізація і електрофорез лікарських засобів;

-                         електростимуляція і електродіагностика;

-                         діадинамотерапія;

-                         ампліпульстерапія;

-                         інтерференцтерапія;

-                         електросон;

-                         флюктуоризаця;

-                         дарсонвалізація;

-                         ультратонотерапія;

-                         ультрависокочастотна терапія;

-                         сантиметрохвильова терапія;

-                         дециметрохвильова  терапія;

-                         магнітотерапія;

-                         ультразвукова терапія;

-                         небулайзерна терапія;

-                         опромінення інфрачервоними променями;

-                         опромінення ультрафіолетовими променями;

-                         магнітолазерне  опромінення;

-                         локальна баротерапія;

-                         спелеотерапія;

-                         бальнеотерапія;

-                         теплолікування.

       Враховуючи, що в більшості випадків поряд з основним захворюванням є одно, а то і більше  супутніх, проводяться методи комбінованої або поєднаної фізіотерапії. При цьому в першу чергу враховуємо специфічні та не специфічні моменти в дії фізичного фактора, а також функціональний стан органів та систем. Вибір фізіотерапевтичного комплексу проводжу індивідуально для кожного хворого, але завжди при цьому враховую загальні принципи поєднання фізіотерапевтичних процедур.

  Пацієнти, які отримують фізіотерапевтичні процедури за період лікування не одноразово оглядаються та при необхідності проводиться корекція призначення. По закінченню лікування надаються рекомендації для повторного курсу фізіотерапевтичного лікування або санаторно-курортного лікування.

Необхідно підкреслити, що досягнення позитивних прогнозованих результатів використання  фізіотерапії, ЛФК, масажу можливе не лише при виконанні загально-методичних вказівок по призначенню пацієнтам окремих методик, але в більшій мірі - при динамічному та індивідуальному підході до вибору пріоритетних процедур та їх послідовності в структурі лікування.