Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування проводиться щорічно з 1 по 7 серпня за ініціативи  Всесвітньої організації охорони здоров’я.

З 01 по 07 серпня 2020 року в Хмельницькому обласному перинатальному центрі проводяться заходи щодо проведення Всесвітнього та Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування. В відділеннях для мам будуть організовані круглі столи «Грудне вигодовування-здоровий початок життя, як запорука поваги один до одного та піклування про світ, в якому ми живемо», підготовлені пам’ятки по грудному вигодовуванню.

Медичні працівники проводять велику роз’яснювальну роботу для підтримки грудного вигодовування, бо грудне молоко ідеальна їжа для новонародженого – натуральна, стерильна, тепла.

 

 

Ця їжа легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини, захищає малюка від різних інфекцій, алергій, сприяє формуванню власної системи імунітету, забезпечує ріст і розвиток немовляти, сприяє інтелектуальному і пізнавальному розвитку, допомагає запобігти неплановій вагітності після пологів, захищає ваше здоров’я і при цьому значно дешевше від штучних сумішей.

Всесвітній тиждень грудного вигодовування – це подія, яка проходить щороку в перший тиждень серпня в більш ніж 170 країнах світу. Прихильники і захисники грудного вигодовування в цей тиждень проводять різні заходи для того, щоб привернути увагу молодих мам і тих, хто планує ними стати, а також офіційних організацій до того, що в наш час, у зв’язку з величезними рекламами виробників штучного харчування, багато мам відмовляються від годування своїх діток грудним молоком, але це дуже важливо для здоров’я малюка і для здоров’я мами!

  Грудне вигодовування — це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку дитину, зменшує ризик тяжких інфекційних захворювань у мами, сприяє здоров’ю жінки, зменшуючи ризик розвитку онкозахворювань. Молоко матері містить складники, які впливають на формування імунітету дитини. Воно змінюється залежно від потреб малюка, насичуючись саме тими речовинами, які йому потрібні на час годування. Виключно грудне вигодовування та раннє прикладання до грудей значно зменшує кількість дитячої смертності до 5 років.

  Грудне молоко – це їжа, яку в нормі повинна отримувати новонароджена дитина та дитина перших років життя. Воно натуральне, безпечне для дитини, завжди саме тієї температури, яка потрібна

 Молоко матері — найкраща їжа для  немовляти. Воно ідеально пристосоване до всіх особливостей травлення і обміну речовин новонародженої дитини. Білковий, жировий, вуглеводний компоненти жіночого молока, вітаміни, мінеральні речовини – індивідуальні для кожної дитини, а деякі речовини, що входять до складу молока, є незамінними для фізіологічного росту і розвитку немовляти.

Переваги грудного вигодовування для дитини

  Грудне молоко містить усе, що необхідно Вашому маляті: білки, жири, лактозу, вітаміни, залізо, мінерали, воду і ферменти, – причому саме в тих кількостях, які необхідні для оптимального росту і розвитку.

 • Діти, вигодувані грудним молоком, більш здорові. У грудному молоці містяться речовини, які запобігають розвитку в кишечнику патогенних бактерій, що викликають шлунково-кишкові захворювання і діарею.
 • Діти, які одержували грудне молоко, не так часто страждають від вушних і респіраторних інфекцій; крім того, у них знижується вірогідність розвитку алергії, раку, дитячого діабету та ожиріння.
 • Діти, вигодувані грудьми, у меншій мірі схильні до ризику виникнення синдрому раптової смертності немовлят .
 • Грудне вигодовування знижує ризик розвитку некротизуючого ентероколіту (НЕК).
 • Грудне молоко стерильне, не заражене бактеріями і має протимікробні властивості.
 • Грудне молоко має оптимальну температуру і не потребує ніякої підготовки. Воно завжди доступне для вашої дитини.
 • Діти, що знаходилися на грудному вигодовуванні, протягом усього життя менш схильні до діабету, серцево-судинних захворювань, екземи, астми та інших розладів алергічного характеру.
 • Грудне вигодовування стимулює розвиток мозку. Дослідження показали, що у дітей, що харчувалися материнським молоком, краще розвинені візуальна пам’ять і зір.
 • Грудне вигодовування – це більше ніж просто харчування. Воно зміцнює емоційний взаємозв’язок між дитиною і матір’ю, дарує любов і тепло, створює відчуття близькості.

   Переваги  грудного вигодовування для матері:

 • Грудне вигодовування зменшує післяпологові кровотечі і знижує ризик розвитку анемії.
 • Годування грудьми допомагає матері відновити свою фігуру.
 • Грудне вигодовування дозволяє відстрочити наступ нової вагітності.
 • Грудне вигодовування забезпечує захист від раку грудей, раку яєчників і остеопорозу.
 • У матерів, які годують груддю, часто підвищується самооцінка. Крім того, вони краще розуміють своїх дітей.
 • Грудне молоко завжди доступне і дозволяє економити сили, час і гроші.
 • Грудне вигодовування сприяє встановленню міцного духовного зв’язку між матір’ю і дитиною, що залишається на все життя.