Операційний блок

 

Цвігун Максим Борисович - завідувач відділенням, лікар-хірург.Цвігун Максим Борисович - завідувач відділенням, лікар-хірург.Операційний блок – центральна функціональна структурна одиниця лікувального закладу, що забезпечує організацію і проведення оперативних втручань у відповідності з високими вимогами, головними з яких є дотримання суворої асептики, а у роботі – взаєморозуміння і взаємодії між операційною сестрою і хірургом.

Операційний блок – комплекс приміщень, в яких проводяться операції та деякі діагностичні маніпуляції (лапароцентез, лапароскопія, торакоскопія, тощо). Складається із операційних, передопераційних, стерилізаційної, матеріальної, інструментальної та інших допоміжних приміщень (кабінетів завідуючого відділенням, чергового анестезіолога,старшої медичної сестри, кімнат операційних та молодших операційних медичних сестер, сестер-господинь, та інших) загальною площею біля 500 м2.

На 7 поверсі хірургічного корпуса надається допомога хворим із різноманітною хірургічною патологією:

1. Загальна хірургія: 2 операційні (3 операційних стола);
2. Проктологія: 1 операційна (1 операційний стіл);
3. Урологія: 3 операційні (5 операційних столів);
4. Нейрохірургія: 2 операційні (2 операційних стола);
5. Судина хірургія: операційна (1 операційний стіл);
6. Ургентна (чиста) операційна (1 операційний стіл);
7. Ургентна (гнійна) операційна (1 операційний стіл);
8. Кардіохірургія (2 операційних стола);

Додатково:

В першому корпусі розміщена операційна гінекологічного відділення (2 операційних стола).
В другому корпусі розміщена операційна офтальм. відділення (3 операційних стола).
В третьому корпусі розміщені операційні блоки тора кальної хірургії та ортопедо-травматологічного відділення (4 операційних стола), опікове відділення (2 операційних стола), щелепно-лицьова хірургія (1 операційний стіл).

Операційні забезпечені сучасним обладнанням і апаратурою, що дозволяє виконувати оперативні втручання будь якої складності. 

На базі операційного блоку за рік виконується близько 7000-7500 операцій (відділення загальної хірургії, урології, судинної хірургії, нейрохірургії, проктології).

На базі операційного блоку протягом доби цілодобово надається допомога хворим із нейрохірургічною патологією, гострими шлунково-кишковими кровотечами, полі травмами та офтальмологічною патологією (обласний офтальмологічний травм центр).

Двічі на тиждень надається допомога хворим із патологією органів шлунково-кишкового тракту. Операційні зали опер блоку працюють згідно затвердженого графіка: планові операції проводяться 4 дні на тиждень (понеділок, вівторок, четвер, п’ятниця), середа - день вільний від операцій (крім операційної для ургентних оперативних втручань) для проведення генерального прибирання, приведення в порядок медичної апаратури, інструментарію, ремонту апаратури та допоміжної техніки. У цьому приймає участь весь персонал операційного блоку.

Ургентні оперативні втручання проводяться у спеціальних залах, з обов’язковим розмежуванням на чисті та гнійні операції.

Роботу операційного блоку забезпечують:

Завідувач відділенням - Цвігун Максим Борисович – лікар хірург.

Старша операційна медична сестра – Ярославська Інна Василівна.

19 операційних медичних сестер та 19 молодших медичних сестер. По кваліфікації: 14 м/с мають вищу категорію, 1- першу, 2 – другу, 2 б/к зі стажем роботи до 5 років.

Телефон відділення: (0382) 655400